Makijaż permanetny


Makijaż permanentny zyskał popularność pod koniec lat osiemdziesiątych i znajduje zastosowanie jako zabieg upiększający i korygujący defekty lub niedoskonałości twarzy oraz konsekwencje przebytych zabiegów chirurgicznych . Jest to zabieg upiększający twarz i ułatwiający codzienny make up.

Amarant Częstochowa - makijaż permanentny

Amarant Częstochowa - makijaż permanentny

Nawet bez makijażu twarz wygląda korzystnie. Makijaż permanentny zyskuje coraz szerszą rzeszę zwolenniczek. Polega na wprowadzaniu barwnika płytko w naskórek, za pomocą specjalnego urządzenia i końcówki z cienką igą. Barwniki w szerokiej gamie kolorystycznej charakyteryzują się trwałością barwy, są bezpieczne, nietoksyczne, hypoalergicznei.

Makijaż permanentny podkreśla walory i tuszuje mankamenty urody. Nie powoduje trwałych zmian, kolory bledną po 3-5 latach i nie pozostawiają żadnych śladów. Służy podkreśleniu naturalnej urody twarzy. Barwniki Nouveau Contour wytwarzane są zgodnie z surowymi europejskimi normami EN 46001 (Europejski certyfikat medyczny) dotyczącymi produkcji preparatów stosowanych w zabiegach z przerwaniem ciągłości naskórka. Nouveau Contour gwarantuje Państwu, że wykorzystane zostają wyłącznie substancje barwiące najlepszej jakości wyselekcjonowane drogą specjalistycznych kontroli. Do końcówki pracującej stosowane są sterylne, jednorazowe moduły z pojemnikiem na barwnik. Moduł posiada wewnętrzną przeponę zabezpieczającą przedostawanie się barwnika i płynów z obszaru pigmentowanego do końcówki pracującej, a tym samym całkowicie eliminuje możliwość zakażenia podczas zabiegu.

Nowe zabiegi w Amarant!

Metoda Piórkowa - wykonuje się realistyczny obraz włosa. Uzyskany pojedynczy włos może być zróżnicowany od bardzo cienkiego do grubego

Zabieg ten wykonuje się przy użyciu narzędzi jednorazowych. Są to płaskie igły, które połączone zostały w piórka. Cechą tego zabiegu jest bezpieczeństwo, gdyż wykonuje się go w sterylnych warunkach. Wykorzystywane piórka delikatnie, bezinwazyjnie wprowadzają barwniki pod skórę.

W porównaniu z tradycyjnym makijażem permanentnym, który wykonywany jest przy użyciu drgających igieł, metoda piórkowa niemalże całkowicie wyeliminowała ból. Zabieg trwa też krócej, a poza tym gojenie okolicy poddanej zabiegowi przebiega szybciej. Dodatkowym plusem jest fakt, że obrzęki są niewielkie i znikają już po kilku godzinach – substancje barwiące wprowadzane są płytko, w sam naskórek, skóra właściwa nie zostaje uszkodzona. Zalety zabiegu

Makijaż permanentny wykonywany metodą piórkowo-kreskową ma wiele zalet:

 • pozwala na rekonstruowanie i uzupełnianie włosów brwi
 • jest niemalże bezbolesny
 • obrzęk jest minimalny, a czas gojenia krótki
 • sam zabieg trwa krótko, a efekt utrzymuje się kilka lat, gdyż z upływem czasu barwnik złuszcza się z naskórkiem
 • gwarantuje bardzo naturalny wygląd

Makijaż permanentny brwi

Idealny kształt brwi stanowi ramę dla całej twarzy, podkreśla jej charakter.

 • Około miesiąc przed zabiegiem brwi nie powinny być depilowane aby dobrać optymalny naturalny kształt.
 • Przez 8 dni po zabiegu skóra nie powinna być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami (olejki).
 • Skórę należy myć delikatnym mleczkiem i tonikiem.
 • Przez pierwszy tydzień po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani na basen, do 6 tygodni należy unikać kontaktu ze słońcem.
 • Brwi należy nawilżać przez 8 dni specjalnym preparatem.
 • Jeśli klientka nie przestrzega wyżej wymienionych zasad mogą wystąpić odbarwienia.
 • W celu przedłużenia trwałości makijażu należy unikać mocnych peelingów oraz intensywnego opalania.

Kreski - uwodzicielskie spojrzenie !

Kreski górne na powiekach można polecić naprawdę każdemu i to w ciemno :) U każdej Pani i w każdym wieku będą wyglądać świetnie i zdobić oko. Jednak ich kształt i grubość dobierana jest indywidualnie, głównie wg. upodobań Klientki i budowy oczu.

Kreski naturalne na powiekach górnych robione są pomiędzy rzęsami i lekko wychodzą w górę przy zewnętrznym kąciku oka. Górną kreską możemy zagęścić linię rzęs, natomiast kreską dekoracyjną można podkreślić piękny kształt oka lub też wykonać lekką korektę np. oczu z opadającymi do dołu kącikami lub opadającymi powiekami. Górna kreska powinna być zawsze mocniejsza od dolnej, co daje naturalny efekt bardziej gęstych rzęs na górnej powiece. Można ją także dodatkowo pogrubić w trakcie trzeciego zabiegu lub też od razu wykonać kreskę górną grubszą, dekoracyjną.

Kreski dolne wykonywane są dopiero po konsultacji.

Nie każde oko może wymagać takiej kreski, więc warto przed zabiegiem poradzić się specjalistki. Cieniutka, delikatnie rozszerzająca się na zewnątrz kreseczka dolna, ma za zadanie poszerzyć i powiększyć oko. Nie zamyka i nie pomniejsza oka. Najładniej wygląda pomiędzy ciemniejszymi rzęsami. Panie,które nie mogą się pochwalić gęstymi rzęsami na dolnej powiece powinny taką kreseczkę lekko przykrywać ciemniejszym cieniem do powiek dla. Obydwie kreski , górna i dolna, nie powinny nigdy łączyć się ze sobą, aby nie zmniejszyć i nie "zamknąć" oka.

Sam zabieg nie jest bolesny, wykonywany na zamkniętych oczach, które są znieczulane , a Klientki jedynie wspominają o dyskomforcie związanym z lekkim pieczeniem samego znieczulenia. Po zabiegu oczy są schładzane, tak że praktycznie natychmiast można powrócić do swojej normalnej aktywności.

Bezpośrednio po zabiegu nie poleca się wykonywania makijażu oka przez okres około 7 dni, aż do momentu wyłuszczenia nadmiaru pigmentu.Wieczorny demakijaż może łatwo uszkodzić świeży pigment i kreska zblednie za bardzo

Makijaż permanentny ust pozwala skorygować ich kształt zlikwidować asymetrię oraz wyrównać nierówności pigmentacyjne.

 • Przed zabiegiem usta powinny być złuszczone i dobrze nawilżone.
 • Aby uniknąć opryszczki należy 3 dni przed zabiegiem i 3 dni po (również w przypadku korekty) przyjmować preparaty przeciwwirusowe polecane przez lekarza (Heviran).
 • W razie pojawienia się pęcherzyków opryszczki należy przyjmować punktowo maść Zoviraks lub Sonal.
 • Przez 8 dni po zabiegu skóra nie powinna być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami (olejki). Skórę należy myć delikatnym mleczkiem i tonikiem.
 • Przez 8 dni po zabiegu należy nakładać krem z witaminą E.
 • Przez pierwszy tydzień po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani na basen, do 6 tygodni należy unikać kontaktu ze słońcem.
 • Gdy usta zaczną się złuszczać nie wolno ich ścierać tylko wklepywać krem z witaminą E.

Przed zabiegiem należy zapoznac się z poniższymi informacjami:
Skrupulatna pielęgnacja oraz odpowiednio dobrane preparaty pielęgnujące i ochronne mają istotny wpływ na zachowanie trwałości pigmentu i proces regeneracji. Efekt końcowy jest uzależniony przede wszystkim od rodzaju skóry oraz jej stanu w dniu zabiegu. Kolor końcowy jest uzależniony od naturalnego koloru skóry. Z każdym rokiem pigment staje się coraz jaśniejszy i w zależności od potrzeb może być odświeżany. W celu utrzymania makijażu jak najdłużej należy zabezpieczać pigmentowaną okolicę kremami z filtrem przeciwsłonecznym.

Podczas procesu gojenia absolutnie nie wykonywać makijażu w pigmentowanej strefie! Przez pierwsze 2-3 dni pigmentowaną okolicę utrzymywać jak najbardziej suchą. Należy delikatnie oczyszczać łagodnymi preparatami (sól fizjologiczna, woda). Nie wolno stosować żadnych preparatów z alkoholem lub z kwasami w pigmentowanej strefie. Pigmentowanej strefy nie wolno drapać, trzeć, skubać, usuwać na siłę strupka oraz stosować żadnych peelingów!

Kontakt

Umów się na wizytę już dziś.Logo Amarant

Częstochowa,
ul. Orlik-Rückemanna 58

kontakt@amarant.info.pl

Tel: 513 672 102

Pn-Pią: 10.00 - 18.00, So: 9.00 - 14.00

Bezpłatny parking dla Klientów

Formularz kontaktowy